Jaka książka Pauliny Świst będzie odpowiednia na prezent?

Paulina Świst – Tania Książka to jedna z najpopularniejszych autorek współczesnych powieści kryminalnych. Każdy wielbiciel tego gatunku będzie zadowolony, gdy w ramach prezentu otrzyma napisaną przez nią książkę. Warto podkreślić, że są to pozycje wyróżniające się doskonale skonstruowaną akcją, co może wynikać z faktu, że pisarka jest z zawodu prawnikiem. Czytelnicy doceniają też dosadny, doskonale oddający istotę opisywanych wydarzeń język. Dzięki niemu odbiorca lepiej wczuwa się w akcję, której jest obserwatorem, a chyba właśnie o to chodzi w dobrze napisanym kryminale.

Miłość, namiętność i walka na sali sądowej, czyli tematyka uwielbiana przez kobiety

“Prokurator” jest debiutancką powieścią Pauliny Świst. To kryminał z dużą dawką wątków obyczajowych, przyprawiony odrobiną erotyzmu i pokazujący, jak nieprzewidywalne mogą być następstwa tak zwanej przygody na jedną noc. Książka na pewno spodoba się czytelniczkom, które lubią wątki romantyczne oparte na ścieraniu się bohaterów, kobiety i mężczyzny, o mocnych charakterach. Pokazanie chemii istniejącej pomiędzy takimi postaciami to zadanie niełatwe, ale Paulina Świst wybrnęła z niego znakomicie. Czy będzie to odpowiedni wybór na urodzinowy prezent dla ukochanej? Oczywiście, po tę pozycję można sięgnąć bez chwili zastanowienia.

Thriller na samotny wieczór – czy warto przeczytać “Paprocany”?

Poszukując książki, w której na pierwszym planie znajduje się tematyka kryminalna, a wątek romansowy jest nieco mniej wyeksponowany, powinno się zwrócić uwagę właśnie na “Paprocany”. Mamy tutaj do czynienia z silną, czasami wręcz obcesową w zachowaniu postacią kobiecą i spokojnym, ułożonym, choć także momentami pokazującym rogi bohaterem męskim. Rozwój ich relacji dzieje się w trakcie prywatnego śledztwa, w którym oboje uczestniczą. Towarzyszą mu intrygujące zwroty akcji, dzięki czemu pozycję tę czyta się z niebywałą lekkością. Najwytrawniejszym czytelnikom wystarczy jeden wieczór, by pochłonąć ją w całości. Jest to lektura, jaka sprawdzi się nie tylko jako upominek dla kobiety. Mężczyźni, którzy lubią czytać lekkie, łatwe w odbiorze, relaksujące kryminały również będą z niej zadowoleni. Paulina Świst udowadnia, że doskonale wychodzi jej kreowanie wyrazistych bohaterów literackich. Kolejną zaletą jej warsztatu jest język adekwatny do efektu, jaki zamierza uzyskać. Ta książka ma dawać rozrywkę i umożliwiać relaks, a to udało się autorce osiągnąć bez dwóch zdań.